X
تبلیغات
کولر آبی یا گازی؟ مقایسه , معایب و مزایای هر کدام

خدمات فنی

کولر آبی یا گازی؟ مقایسه , معایب و مزایای هر کدام

با گرم شدن هوا و وصال تابستان اکثر زمان ها مردمان به خصوص در بخش ها گرمسیر مرز و بوم در‌پی خرید سیستم سرمایشی مطلوب می‌روند تا بتوانند گرمای شدید هوا را به یاری آن تحمل کنند . نصاب کولر آبی در تهران
امروزه سیستم های سرمایشی دوچندان متعددی با تنوع سعی , گنجایش و توان , دسته سیستم و … در بازارهای تجارت جهانی و داخلی مو جود هستند که برای تعیین سیستم مطلوب از دربین این کلیه تنوع واجب است مطالعه و بررسی صورت گیرد . 
احتمالا بتوان اولی فاکتور در تعیین سیستم های سرمایشی و گرمایشی را هزینه آن دانست . ارزش یک کولر قادر است اولی چیزی باشد که تاءمل خریداران را به خویش درگیر می نماید و هنگام خرید صورت مینماید . بعداز بها , فاکتور طرز همت و همت سیستم حیاتی و مورد دقت میباشد . 
بیرون از همه گونه ها , برندها , تبلیغات و … اینک در کشورمان کشور ایران بخش عظیمی از مردمان از کولرهای آبی رنگ بی آلایش به کارگیری می کنند . اما در سالیان اخیر استعمال از کولرهای گازی هم با شیب تندی ارتقاء یافته است .
ولی در‌این مقاله قصد داریم بدین سؤال جواب دهیم که کولر آبی‌رنگ یا این که گازی؟ 
درباره ی شیوه تلاش این دو کولر مطالب بخش اعظمی را می توان در وب و مقاله ها پیدا کرد . کولرهای آبی‌رنگ براساس مراحل تبخیر آب کار خنک سازی را انجام می دهند . هم اکنون آنکه در کولرهای گازی , همان گونه که از اسم آن هم برمی آید , کار خنک سازی با استعمال از یک گاز صورت می پذیرد . سوای مبحث تخصصی مکانیسم های خنک کنندگی این دو سیستم سرمایشی , بیایید آن‌ها‌را مقایسه کنیم . 
کولرهای آبی رنگ 
کولرهای آبی‌رنگ از مکانیسم مضاعف بی آلایش و ظاهرا پیش پا افتاده ای برای کار خنک سازی به کار گیری مینمایند . مکانیسمی که هزاران سال است آدم به راه‌های متعدد از آن برای کار خنک سازی به کار گیری کرده است . بله! مثال های اکثری از سیستم های تبخیری آبی رنگ در مورخ می توان اسم پیروزی که دقیقا براساس سیستم کولرهای آبی‌رنگ فعالیت می کردند . حالا اندکی معمولی خیس و دیرین تر!! 

مزایای استعمال از کولرهای آبی‌رنگ 
کولرهای آبی رنگ دارنده کاربری گسترده ای در کشورهای عالم می‌باشند خیر صرفا در کشور‌ایران , هند و کشورهای درحال توسعه و گسترش که درصد کثیری از کشورهای توسعه یافته و عالم نخستین هم از این سیستم ها منفعت مند میگردند . 
این نسل از خنک کننده ها دارنده مزایا و جنبه های مثبت بخش اعظمی میباشند که عبارتند از : 
• عدم ایجاد آلودگی و گازهای سمی و اصطلاحا کردار از صمیم قلب با محیط زیست ( Eco Friendly ) . 
• ارزش فراوان ارزان و نصب و حفظ ارزان , سهل و آسان و شدیدا مقرون به صرفه . 
• شایسته ترین مورد برای اقلیم های جغرافیایی با وضعیت آب و هوایی گرم و کم آب . 
• مصرف انرژی برق بصورت دوچندان پائین که در بعضا از مراجع حدود یک سوم کولرهای گازی گزارش شده‌است . 
• مکانیسم خنک کنندگی و سیستم مکانیکی دوچندان بی آلایش و در عین حالا کارآمد و لذا تعمیر و محافظت سهل وآسان و کم هزینه . 
• بازده خنک کنندگی و راندمان سرمایشی فوق العاده بالا در عین مصرف پائین انرژی , به گونه ای که اکثر زمان ها کولرهای آبی‌رنگ استاندارد دارنده بازده همت بالای ۸۰ - ۷۵ درصد میباشند و در ۹۹ درصد موردها قادرند دمای آسایش را برای یوزرها تأمین کنند . 
• به کارگیری از آب تحت عنوان سیال خنک کننده که مایعی مقرون به صرفه و در اختیار است و هیچ جور آلایندگی , خواص خورندگی و … درپی ندارد . 
• قابلیت و امکان نصب سیستم های هوشمند در دست گرفتن دما جهت ارتقا فایده وری سیستم و کاهش مصرف انرژی آن . 
• قابلیت و امکان به کارگیری از پدهای سلولزی نو تحت عنوان واسط تبخیری به جای پوشال های کهن و ارتقا بازده خنک سازی سیستم به‌این وسیله . 
• تجهیز سیستم های نو تبخیری به کلیدهای هوشمند کولر آبی رنگ و ارتقای سرعت , توجه و تراز همت این سیستم ها از این روش . 
• اثاثیه یدکی کولرهای آبی‌رنگ دوچندان ارزان و دردست می‌باشند و اکثر وقت ها نیازی به تنظیم اثاثیه از نمایندگی و یا این که بصورت سفارشی نیست و کلیه جا می شود به قیمت خوب پیدا کرد . 
• ارائه کولرهای آبی رنگ در گنجایش ها و بعد ها گوناگون هم میتواند یکی دیگر از عارضه ها استقبال و به کار گیری گسترده مردمان در سراسر عالم از این کولرها باشد . کولرهای آبی‌رنگ نیز در مصارف خانگی و نیز در مصارف صنعتی می‌توانند پاسخگوی نیازهای یوزرها باشند . 
• امکان اتصال به سیستم اینورتر و کاهش مصرف انرژی از این نحوه هم میتواند کارساز باشد . 
معایب کولرهای آبی رنگ 
• با دقت به مسأله چالش آب در سالهای اخیر میزان آب مصرفی کولرهای آبی‌رنگ قادر است دعوا برانگیز باشد . 
• سیستم کولرهای آبی‌رنگ علیرغم ترقی ها و استعمال از پدهای سلولزی غربال مثل هنوز نیز نمی توانند بصورت بی نقص آلاینده های هوا و گرد و غبار را جذب و حذف کنند . 
• سیستم کولرهای آبی‌رنگ دارنده محدودیت به کار گیری برای شهرها و بخشها مرطوب شرجی هستند , تلاش این سیستم ها ذیل رطوبت نسبی بالا دوچندان افت می نماید . 
• پوشال های کولرهای آبی‌رنگ بصورت مداوم و زمان ای نیاز به نظافت , خدمت و ردوبدل دارا هستند . اگر‌چه که پدهای سلولزی دارنده قدمت موءثر بالاتری ( ۳ الی ۵ سال ) می باشند , لیکن این پدها هم بصورت زمان ای بعداز یک سری سال می بایست ردوبدل شوند . در غیر اینصورت بازده کاهش پیدا کرده و بوی نامطبوعی از سیستم استشمام می شود . 
• قابلیت پیدایش زنگ زدگی به دلیل به کار گیری از سیال خنک کننده آب در کولرهای آبی رنگ بالاست . 
• همینطور خطر برق گرفتگی در‌این سیستم های سرمایشی غیرقابل اغماض است . 
کولرهای گازی 
گونه دیگر سیستم های سرمایشی رایج کولرهای گازی می باشند . این کولرها مکانیسمی شبیه سیستم فریزر عمل می نمایند . فرایند خنک سازی در‌این سیستم ها از روش تبدیل گاز به مایع توسط ارتقاء فشار و ارسال آن به درون سیستم صورت می پذیرد . 
این گاز مایع برای این که مجددا تبدیل به گاز شود , از محیط اطراف انرژی ( حرارت ) اخذ کرده و منجر افت رتبه حرارت محیط می شود . براین اساس می توان چنین فیض گرفت که کولرهای گازی برخلاف سیستم معمولی تبخیری

برچسب‌ها: نصاب کولر آبی در تهران,نصاب کولر آبی تهران,نصاب کولر آبی,
+ نوشته شده در دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ساعت ۱۹:۴۳ توسط مدیر سایت دسته : نظر(0)